سلام، به سایت مرجع حفاظ شاخ گوزنی ناوک حفاظ خوش آمدید.

کیفیت حفاظ را قربانی قیمت حفاظ شاخ گوزنی | حفاظ شاخ گوزنی ناوک حفاظ

کیفیت حفاظ را قربانی قیمت حفاظ شاخ گوزنی

کیفیت یا قیمت

امروزه تمامی افراد در سراسر جهان در حال کار و فعالیت هستند. که درصدی از این افراد در زمینه طراحی و تولید فعال هستند. هرکدام محصول خود را در شرکت و یا کارگاه تولید و روانه بازار می کنند.

مطمئن هستم برای همه شما پیش آمده است که به خرید یک محصول احتیاج داشته باشید. شما برای تهیه محصول مورد نظرتان یا باید به مغازه ها مراجعه کنید و یا فروشگاه های اینترنتی. شما در این بازدید ها یک محصول را در طرح های متفاوت با برندهایی مختلف می بینید.

بدون هیچ تردیدی شما برای انتخاب محصول مورد نظر خود چندین ویژگی برای شما حائز اهمیت بوده. در بین ویژگی های محصولات دو ویژگی اصولا بیشتر مد نظر افراد قرار می گیرد.

اولین ویژگی کیفیت و دومین ویژگی قیمت محصول موردنظر می‌باشد. که گاهی یکی از این ویژگی ها و گاهی هر دو آن برای شما حائز اهمیت می‌باشد.

امروزه با توجه به اوضاع اقتصادی گاهی اوقات افراد محصولی با قیمت پایین تر را انتخاب کنند ولی بعد از استفاده از آن پشیمان شوند و افسوس بخورند که چرا برند با کیفیت تر را انتخاب نکرده

زیرا کیفیت را فدای هزینه کرده اند و محصولی که خریده اند جواب گویی نیازشان نیست. پس باید هزینه دوباره ای انجام دهند تا محصولی با کیفیت مطلوب داشته باشند.

رابطه کیفیت و قیمت

دو مقوله کیفیت و قیمت رابطه مستقیم با یکدیگر دارند و مسلما جنس با کیفیت تر قیمت بالاتری نسبت به اجناس با کیفیت کمتر دارد و این به این معنا نیست که هر جنسی که گرانتر باشد با کیفیت تر است ولی در کل آمارها نشان داده که محصول با کیفیت تر قیمت بالاتری دارد و این تفاوت قیمت به دلیل نیروهای کار ماهر مواد اولیه مرغوب و دقت در کار می باشد و این جریان در تمامی محصولات قابل مشاهده می باشد.

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

صنعت تولید حفاظ های ساختمانی نیز از این روند مستثنی نیست. در صنعت حفاظ شرکت های بسیاری در حال تولید می باشند و محصولات خود را به بازار عرضه می کنند. کاملا منطقی ست که هر شرکت و یا کارگاه قیمت حفاظ شاخ گوزنی را متفاوت اعلام کنند.

 در بازار شاهد مدل های بسیاری با نام های شاخ گوزنی، بوته ای، آبشاری، لاله ای، لیلیوم، نیزاری و … می باشیم که با کیفیت های گوناگون و قیمت های گوناگون در حال تولید می باشند بسیاری از این حفاظ ها در نگاه اول شبیه به یکدیگر می باشند با اندک تفاوتی که ممکن است یک فرد عادی نتواند در نگاه اول متوجه این تفاوت ها شود.

پس دلیل تفاوت قیمت حفاظ شاخ گوزنی، تفاوت در کیفیت حفاظ هاست.

در تولید حفاظ و یا خرید آن برای ارزیابی کیفیت حفاظ چندین فاکتور مهم وجود داردکه به طور مستقیم با قیمت حفاظ شاخ گوزنی در رابطه است که آن ها را به اختصار شرح می دهیم :

در نگاه اول یکی از فاکتورهای تاثیرگذار به کیفیت که تاثیر بسزایی در قیمت حفاظ شاخ گوزنی دارد زیبایی حفاظ می باشد که باید دارای هارمونی ریتم و از نظر بصری بازدارنده و در بیننده احساس خطر را برانگیزد.

حفاظ با کیفیت باید دارای ساختمانی مستحکم و طراحی مناسب باشد که امکان خم شدن و عبور از آن غیر ممکن سازد.

از مشخصه های دیگر حفاظ با کیفیت داشتن شاخه هایی با نوک تیز و تراکم بالا باشد که امکان عبور را غیر ممکن سازد.

یکی دیگر از ویژگی های حفاظ با کیفیت داشتن عرض و ارتفاع مناسب می باشد که حداقل آن عرض 50 سانتی متر و حداقل ارتفاع آن 75 سانتی متر می باشد.

بهتر است از حفاظ هایی با ارتفاع حداقل 90 سانتی متر استفاده کنید که مورد تایید پلیس مورد امنیت نیز می باشد.

حفاظ روی دیوار مناسب و با کیفیت باید دارای جوش مرغوب باشد که در اثر تکان های شدید به صورت عمودی شکسته نشود. بهترین جوش برای حفاظ جوش co2 می باشد که حتما به صورت دوطرفه اعمال شود.

از دیگر ویژگی های حفاظ با کیفیت رنگ آن می باشد.

رنگ نرده روی دیوار به دلیل قرار گرفتن در محیط باز و در تماس بودن با شرایط جوی (باد- باران- رطوبت- گرد و خاک- تابش نور خورشید- سرما و گرما) باید از نوع پلی استر باشد تا بتوانند در برابر شرایط محیطی دوام کافی را داشته باشد.

نکته : رنگ های پلی استر به صورت پودری و الکترواستاتیک دوام بیشتر و بهتری دارند و مناسب ترین رنگ برای رنگ آمیزی حفاظ می باشد.

حالا که با ویژگی های حفاظ مرغوب آشنا شدیم می توانیم تشخیص دهیم کدام حفاظ با کیفیت و کدام نامرغوب می باشد اما قیمت حفاظ شاخ گوزنی را چطور می توانیم تشخیص دهیم حفاظی را که می خریم ارزش واقعی آن چقدر است؟ همانطور که می دانیم برای واحدهای تولیدی صنعتی در هر بخش در اداره امور اصناف بخشی مربوط به آن صنف وجود دارد که فعالیت های آن صنف را تنظیم می کنند و به بازار نظارت دارد و قیمت ها را تعیین کرده و در اختیار خریداران و فروشندگان آن صنف قرار می دهد؛ اما متاسفانه در صنعت حفاظ هیچ گونه نظارتی وجود ندارد و انواع حفاظ شاخ گوزنی و…  با هر کیفیت و هر قیمتی در بازار وجود دارد.

افرادی در کارگاه های کوچک با ابزار آلات محدود دست به تولید حفاظ می زنند و استاندارد ها و کیفیت حداقل را رعایت نمی کنند پس با توجه به بی کیفیت بودن کارشان قیمت حفاظ شاخ گوزنی

 را پایین تر از تولید کنندگان حفاظ در شرکت های معتبر و در برخی موارد با قیمت های بالاتر از تولید کنندگان واقعی به دست دلالان حفاظ بی کیفیت را روانه بازار می کنند و مردم را فریب می دهند. پدیده دلال و اجناس بی کیفیت در تمامی صنوف به چشم می خورد و این پدیده فقط در صنعت حفاظ خلاصه نمی شود. اما می توانیم با اندکی تامل و درایت حفاظی را انتخاب کنیم که مرغوب و با کیفیت زیبا و مستحکم و غیر قابل نفوذ بوده و اطمینان پیدا کنیم مقدار پولی که بابت حفاظ می پردازیم واقعی بوده است.

ارزش نمای ساختمان و تاثیر حفاظ بر نمای ساختمان

بسیاری از کسانی که برای خرید حفاظ مراجعه می کنند بدون اینکه در مورد مشخصات حفاظ چیزی بپرسند می گویند:

قیمت این حفاظ چنده؟

و این سوال نشان می دهد که بسیاری از مشتریان به دنبال قیمت پایین می باشند ویا اینکه هیچ اطلا عاتی در مورد حفاظ ندارند. و در این میان فرصت مناسبی برای دلالان به وجود می اید که انواع حفاظ روی دیوار نا مرغوب را با قیمت کمی ارزانتر و یا در مواقعی با قیمت یکسان با شرکت های تولید کننده حفاظ وارد بازار می کنند و مردم را فریب می دهند.بسیاری از مهندسان در هنگام طراحی نمای ساختمان به انتخاب حفاظ فکر نمی‌کنند و باعث می‌شود که خود مردم احساس نیاز کنند و بدون اطلاعات نسبت به خرید حفاظ اقدام کنند و همین نداشتن اطلاعات باعث ایجاد دلال می‌شود و حفاظ‌های نامرغوب وارد بازار می‌شوند.

امروزه دیگر کمترین ساختمان‌ها صدها میلیون و حتی میلیاردها تومان قیمت دارد و هزینه تجهیز حفاظ میانگین 2 میلیون تومان برای 30 متر حفاظ می‌باشد و تفاوت بین حفاظ مرغوب و نامرغوب در این متراژ نهایتا 200 هزار تومان می‌باشد. قضاوت را به خود مشتریان گرامی می‌سپاریم که آیا کدام را انتخاب می‌کنند قیمت یا کیفیت. شرکت ناوک حفاظ با تولید انواع حفاظ در مدل‌های گوناگون و بالاترین کیفیت آماده خدمت‌رسانی به مردم عزیز می‌باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.